Plugins - Redirection - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (583 entries)

en: %s item | %s items
gl_ES[0]: %s elemento
gl_ES[1]: %s elementos

en: (Example) The source URL is your old or original URL
gl_ES: (Exemplo) A URL de orixe é a túa URL antiga ou orixinal

en: (Example) The target URL is the new URL
gl_ES: (Exemplo) A URL de destino é a nova URL

en: (IP logging level)
gl_ES: (Nivel de rexistro de IPs)

en: (time to keep logs for)
gl_ES: (tempo que se manterán os rexistros)

en: 301 - Moved Permanently
gl_ES: 301 - Movido permanentemente

en: 302 - Found
gl_ES: 302 - Encontrado

en: 303 - See Other
gl_ES: 303 - Ver outra

en: 304 - Not Modified
gl_ES: 304 - Non modificada

en: 307 - Temporary Redirect
gl_ES: 307 - Redirección temporal

en: 308 - Permanent Redirect
gl_ES: 308 - Redirección permanente

en: 400 - Bad Request
gl_ES: 400 - Petición errónea

en: 401 - Unauthorized
gl_ES: 401 - Non autorizado

en: 403 - Forbidden
gl_ES: 403 - Prohibido

en: 404 - Not Found
gl_ES: 404 - Non encontrado

en: 404 Logs
gl_ES: Rexistros 404

en: 404 deleted
gl_ES: 404 borrado

en: 404 errors
gl_ES: Erros 404

en: 410 - Gone
gl_ES: 410 - Desapareceu

en: 418 - I'm a teapot
gl_ES: 418 - Son unha teteira

en: 451 - Unavailable For Legal Reasons
gl_ES: 451 - Non dispoñible por motivos legais

en: 500 - Internal Server Error
gl_ES: 500 - Erro interno do servidor

en: 501 - Not implemented
gl_ES: 501 - Non implementado

en: 502 - Bad Gateway
gl_ES: 502 - Porta de enlace incorrecta

en: 503 - Service Unavailable
gl_ES: 503 - Servizo non dispoñible

en: 504 - Gateway Timeout
gl_ES: 504 - Tempo de espera da porta de enlace esgotado

en: <code>Redirectioni10n</code> is not defined. This usually means another plugin is blocking Redirection from loading. Please disable all plugins and try again.
gl_ES: <code>Redirectioni10n</code> non está definido. Isto normalmente significa que outro plugin está impedindo que cargue Redirection. Por favor, desactiva todos os plugins e inténtao de novo.

en: A database upgrade is in progress. Please continue to finish.
gl_ES: Hai unha actualización da base de datos en marcha. Por favor, continúa para terminar.

en: A day
gl_ES: Un día

en: A loop was detected and the upgrade has been stopped. This usually indicates {{support}}your site is cached{{/support}} and database changes are not being saved.
gl_ES: Detectouse un bucle e a actualización detívose. Normalmente, isto indica que {{support}}o teu sitio está almacenado na caché{{/support}} e os cambios na base de datos non se están gardando.

en: A month
gl_ES: Un mes

en: A security plugin (e.g Wordfence)
gl_ES: Un plugin de seguridade (p. ex. Wordfence)

en: A security plugin or firewall is blocking access. You will need to whitelist the REST API.
gl_ES: Un plugin de seguridade ou cortalumes está a bloquear o acceso. Terás que engadir a API REST a unha lista branca.

en: A server firewall or other server configuration (e.g OVH)
gl_ES: Un cortalumes do servidor ou outra configuración do servidor (p.ex. OVH)

en: A simple redirect involves setting a {{strong}}source URL{{/strong}} (the old URL) and a {{strong}}target URL{{/strong}} (the new URL). Here's an example:
gl_ES: Unha redirección simple implica configurar unha {{strong}}URL de orixe{{/strong}}} (a URL antigua) e unha {{strong}}URL de destino{{/strong}} (a nova URL). Aquí tes un exemplo:

en: A site alias is another domain that you want to be redirected to this site. For example, an old domain, or a subdomain. This will redirect all URLs, including WordPress login and admin.
gl_ES: Un alias de sitio é outro dominio que desexas redirixir a este sitio. Por exemplo, un dominio antigo ou un subdominio. Isto redirixirá todas as URL, incluídas as de acceso e administración de WordPress.

en: A unique token allowing feed readers access to Redirection log RSS (leave blank to auto-generate)
gl_ES: Un token único que permite o acceso dos lectores de feeds aos rexistros RSS de Redirection (déixao en branco para que se xere automaticamente)

en: A week
gl_ES: Unha semana

en: Accept Language
gl_ES: Aceptar idioma

en: Action Type
gl_ES: Tipo de acción

en: Actions applied to all selected items
gl_ES: Accións aplicadas a todos os elementos seleccionados

en: Actions applied to everything that matches current filter
gl_ES: Accións aplicadas a todo o que coincida co filtro actual

en: Add Alias
gl_ES: Engadir alias

en: Add CORS Presets
gl_ES: Engadir preaxustes CORS

en: Add File
gl_ES: Engadir arquivo

en: Add Group
gl_ES: Engadir grupo

en: Add Header
gl_ES: Engadir cabeceira

en: Add New
gl_ES: Engadir nova

en: Add Redirect
gl_ES: Engadir redirección

en: Add Security Presets
gl_ES: Engadir preaxustes de seguridade

en: Add new redirection
gl_ES: Engadir nova redirección

en: Add www to domain - {{code}}%(site)s{{/code}} ⇒ {{code}}%(siteWWW)s{{/code}}
gl_ES: Engadir www ao dominio - {{code}}%(site)s{{/code}} &rArr; {{code}}%(siteWWW)s{{/code}}

en: Agent
gl_ES: Axente

en: Agent Info
gl_ES: Información de axente

en: Aliased Domain
gl_ES: Dominio con alias

en: All
gl_ES: Todo

en: All groups
gl_ES: Todos os grupos

en: All imports will be appended to the current database - nothing is merged.
gl_ES: Todas as importacións adxuntaranse á base de datos actual. Nada se combina.

en: All redirects have a valid group
gl_ES: Todas as redireccións teñen un grupo válido

en: All tables present
gl_ES: Están presentes todas as táboas

en: Also check if your browser is able to load <code>redirection.js</code>:
gl_ES: Tamén comproba se o teu navegador pode cargar <code>redirection.js</code>:

en: An hour
gl_ES: Unha hora

en: An unknown error occurred.
gl_ES: Ocorreu un erro descoñecido.

en: Anchor values are not sent to the server and cannot be redirected.
gl_ES: Os valores de anclaxe non se envían ao servidor e non poden ser redirixidos.

en: Anonymize IP (mask last part)
gl_ES: Anonimizar IP (enmascarar a última parte)

en: Apache .htaccess
gl_ES: .htaccess de Apache

en: Apache redirects
gl_ES: Apache redirecciona

en: Applies to all redirections unless you configure them otherwise.
gl_ES: Aplícase a todas as redireccións excepto que as configures doutro modo.

en: Apply
gl_ES: Aplicar

en: Apply To All
gl_ES: Aplicar a todo

en: Are you sure you want to delete the selected items?
gl_ES: Estás seguro de que queres eliminar os elementos seleccionados?

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete the selected items?
gl_ES[0]: ¿Estás seguro de querer borrar este elemento?
gl_ES[1]: ¿Estás seguro de querer borrar estos elementos?

en: Are you sure you want to import from %s?
gl_ES: ¿Estás seguro de querer importar de %s?

en: Area
gl_ES: Área

en: Auto-generate URL
gl_ES: Auto xerar URL

en: Automatic Install
gl_ES: Instalación automática

en: Automatic Upgrade
gl_ES: Actualización automática

en: Bad data
gl_ES: Datos malos

en: Basic Setup
gl_ES: Configuración básica

en: Block IP
gl_ES: Bloquear IP

en: Browser
gl_ES: Navegador

en: Bulk Actions
gl_ES: Accións en lote

en: Bulk Actions (all)
gl_ES: Acciones en lote (todo)

en: CSV does not include all information, and everything is imported/exported as "URL only" matches. Use the JSON format for a full set of data.
gl_ES: O CSV non inclúe toda a información, e todo é importado/exportado como coincidencias de «Só URL». Usa o formato JSON para obter un conxunto completo de datos.

en: Cached Redirection detected
gl_ES: Detectada caché de Redirection

en: Caching software (e.g Cloudflare)
gl_ES: Software de caché (p. ex. Cloudflare)

en: Can you access your {{api}}REST API{{/api}} without it redirecting? If not then you will need to fix any issues.
gl_ES: Podes acceder á túa {{api}}REST API{{/api}} sen que redireccione? Se non podes, terás que arranxar calquera problema que haxa.

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Cannot connect to the server to determine the redirect status.
gl_ES: Non se pode conectar ao servidor para determinar o estado da redirección.

en: Canonical Settings
gl_ES: Axustes canónicos

en: Capture HTTP header information with logs (except cookies). It may include user information, and could increase your log size.
gl_ES: Captura a información da cabeceira HTTP con registros (excepto cookies). Pode incluir información do usuario, e podería aumentar o tamaño do teu rexistro.

en: Case insensitive matches (i.e. {{code}}/Exciting-Post{{/code}} will match {{code}}/exciting-post{{/code}})
gl_ES: Sen coincidencia de maiúsculas/minúsculas (p.ex. {{code}}/Entrada-Alucinante{{/code}} coincidirá con {{code}}/entrada-alucinante{{/code}})

en: Check
gl_ES: Comprobar

en: Check Again
gl_ES: Comprobar outra vez

en: Check Redirect
gl_ES: Comprobar a redirección

en: Check a URL is being redirected
gl_ES: Comproba se unha URL está sendo redirixida

en: Check redirect for: {{code}}%s{{/code}}
gl_ES: Comprobar a redirección para: {{code}}%s{{/code}}

en: Check your {{link}}Site Health{{/link}} and fix any issues.
gl_ES: Comproba o teu {{link}}Site Health{{/link}} e arrancha calquera problema que haxa.

en: City
gl_ES: Cidade

en: Click "Complete Upgrade" when finished.
gl_ES: Fai clic en «Completar a actualización» cando acabes.

en: Click "Finished! 🎉" when finished.
gl_ES: Fai clic en «¡Rematado! 🎉» cando acabes.

en: Click 'Add File' or drag and drop here.
gl_ES: Fai clic en 'Engadir arquivo' ou arrastra e solta aquí.

en: Click the "Upgrade Database" button to automatically upgrade the database.
gl_ES: Fai clic no botón «Actualizar base de datos» para actualizar automaticamente a base de datos.

en: Close
gl_ES: Cerrar

en: Code
gl_ES: Código

en: Comma separated list of languages to match against (i.e. da, en-GB)
gl_ES: Lista de idiomas, separados por comas, cos que coincidir (por exemplo, gl_ES)

en: Compact Display
gl_ES: Vista compacta

en: Complete Upgrade
gl_ES: Completar a actualización

en: Complete data (JSON)
gl_ES: Datos completos (JSON)

en: Continue
gl_ES: Seguir

en: Continue Setup
gl_ES: Continuar a configuración

en: Cookie name
gl_ES: Nome da cookie

en: Cookie value
gl_ES: Valor da cookie

en: Count
gl_ES: Contador

en: Create An Issue
gl_ES: Crear unha incidencia

en: Create Issue
gl_ES: Crear aviso de problema

en: Create associated redirect (added to end of URL)
gl_ES: Crea unha redirección asociada (engadida ao final da URL)

en: Create basic data
gl_ES: Crear datos básicos

en: Current API
gl_ES: API actual

en: Current Page
gl_ES: Páxina actual

en: Custom
gl_ES: Personalizado

en: Custom Display
gl_ES: Vista personalizada

en: Custom Header
gl_ES: Cabeceira personalizada

en: Database problem
gl_ES: Problema na base de datos

en: Database tables
gl_ES: Táboas da base de datos

en: Database version
gl_ES: Versión da base de datos

en: Date
gl_ES: Data

en: Debug Information
gl_ES: Información de depuración

en: Default REST API
gl_ES: API REST por defecto

en: Default URL settings
gl_ES: Axustes da URL por defecto

en: Default WordPress "old slugs"
gl_ES: «Vellos slugs» por defecto de WordPress

en: Default query matching
gl_ES: Coincidencia de consulta por defecto

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Delete Log Entries
gl_ES: Borrar entradas do rexistro

en: Delete Redirection
gl_ES: Borrar Redirection

en: Delete logs for these entries
gl_ES: Borrar os rexistros destas entradas

en: Delete logs for this entry
gl_ES: Borrar os rexistros desta entrada

en: Delete the plugin - are you sure?
gl_ES: Borrar o plugin - estás seguro?

en: Deleting the plugin will remove all your redirections, logs, and settings. Do this if you want to remove the plugin for good, or if you want to reset the plugin.
gl_ES: Ao borrar o plugin eliminaranse todas as túas redireccións, rexistros e axustes. Fai isto se estás seguro de que queres borrar o plugin ou se queres restablecer o plugin.

en: Describe the purpose of this redirect (optional)
gl_ES: Describe a finalidade desta redirección (opcional)

en: Device
gl_ES: Dispositivo

en: Disable
gl_ES: Desactivar

en: Disabled
gl_ES: Desactivada

en: Disabled! Detected PHP %1$s, need PHP %2$s+
gl_ES: ¡Desactivado! Detectado PHP %1$s, necesitase PHP %2$s ou superior

en: Display All
gl_ES: Mostrar todo

en: Do not change unless advised to do so!
gl_ES: ¡Non o cambies a menos que cho indiquen!

en: Do nothing (ignore)
gl_ES: No facer nada (ignorar)

en: Domain
gl_ES: Dominio

en: Don't set a preferred domain - {{code}}%(site)s{{/code}}
gl_ES: Non establecer un dominio preferido - {{code}}%(site)s{{/code}}

en: Double-check the file is the correct format!
gl_ES: ¡Volve a comprobar que o arquivo esté no formato correcto!

en: Download
gl_ES: Descargar

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Email
gl_ES: Correo electrónico

en: Enable
gl_ES: Activar

en: Enabled
gl_ES: Activada

en: Engine
gl_ES: Motor

en: Enter IP addresses (one per line)
gl_ES: Introduce direccións IP (unha por liña)

en: Enter full URL, including http:// or https://
gl_ES: Introduce a URL completa, incluíndo http:// o https://

en: Enter role or capability value
gl_ES: Escribe o valor do perfil ou da capacidade

en: Enter server URL to match against
gl_ES: Escribe a URL do servidor contra o que comprobar

en: Error
gl_ES: Erro

en: Error (404)
gl_ES: Erro (404)

en: Everything
gl_ES: Todo

en: Exact - matches the query parameters exactly defined in your source, in any order
gl_ES: Coincidencia exacta - coincide exactamente cos parámetros de consulta definidos na túa orixe, en calquera orde

en: Exact Query
gl_ES: Consulta exacta

en: Exact match
gl_ES: Coincidencia exacta

en: Exact match all parameters in any order
gl_ES: Coincidencia exacta de todos os parámetros en calquera orde

en: Exclude from logs
gl_ES: Excluír dos rexistros

en: Expected
gl_ES: Esperado

en: Export
gl_ES: Exportar

en: Export 404
gl_ES: Exportar 404

en: Export redirect
gl_ES: Exportar redireccións

en: Export to CSV, Apache .htaccess, Nginx, or Redirection JSON. The JSON format contains full information, and other formats contain partial information appropriate to the format.
gl_ES: Exporta a CSV, .htaccess de Apache, Nginx ou JSON de Redirection. O formato JSON contén información completa e outros formatos conteñen información parcial apropiada ao formato.

en: Feed Readers
gl_ES: Lectores de feeds

en: File selected
gl_ES: Arquivo seleccionado

en: Filter Name
gl_ES: Nome do filtro

en: Filter by IP
gl_ES: Filtrar por IP

en: Filter on: %(type)s
gl_ES: Filtrar en: %(type)s

en: Filters
gl_ES: Filtros

en: Finish Setup
gl_ES: Finalizar configuración

en: Finished importing
gl_ES: Importación finalizada

en: Finished! 🎉
gl_ES: Terminado! 🎉

en: First page
gl_ES: Primeira páxina

en: First you will be asked a few questions, and then Redirection will set up your database.
gl_ES: Primeiro faránseche algunhas preguntas, e logo Redirection configurará a túa base de datos.

en: For example "/amp"
gl_ES: Por exemplo «/amp»

en: Force a redirect from HTTP to HTTPS - {{code}}%(site)s{{/code}} ⇒ {{code}}%(siteHTTPS)s{{/code}}
gl_ES: Forzar unha redirección de HTTP a HTTPS - {{code}}%(site)s{{/code}} &rArr; {{code}}%(siteHTTPS)s{{/code}}

en: Forever
gl_ES: Para sempre

en: Found
gl_ES: Encontrado

en: Full IP logging
gl_ES: Rexistro completo de IP

en: Full documentation can be found on the {{link}}Redirection website.{{/link}}
gl_ES: A documentación completa pódela encontrar na {{link}}web de Redirection{{/link}}.

en: Full documentation for Redirection can be found at {{site}}https://redirection.me{{/site}}. If you have a problem please check the {{faq}}FAQ{{/faq}} first.
gl_ES: A documentación completa de Redirection está en {{site}}https://redirection.me{{/site}}. Se tes algún problema, por favor revisa, primeiro as {{faq}}FAQ{{/faq}}.

en: General
gl_ES: Xeral

en: Geo IP
gl_ES: Xeolocalización de IP

en: Geo IP Error
gl_ES: Erro de xeolocalización de IP

en: Geo Info
gl_ES: Información de xeolocalización

en: Geo Location
gl_ES: Xeolocalización

en: Go back
gl_ES: Regresar

en: Good
gl_ES: Bo

en: Group
gl_ES: Grupo

en: Group by IP
gl_ES: Agrupar por IP

en: Group by URL
gl_ES: Agrupar por URL

en: Group by user agent
gl_ES: Agrupar por axente de usuario

en: Group saved
gl_ES: Grupo gardado

en: Groups
gl_ES: Grupos

en: HTTP Header
gl_ES: Cabeceira HTTP

en: HTTP Headers
gl_ES: Cabeceiras HTTP

en: HTTP Status Code
gl_ES: Código HTTP de estado

en: HTTP code
gl_ES: Código HTTP

en: Header
gl_ES: Cabeceira

en: Header name
gl_ES: Nome da cabeceira

en: Header value
gl_ES: Valor de cabeceira

en: Hide
gl_ES: Ocultar

en: Hits
gl_ES: Visitas

en: How Redirection uses the REST API - don't change unless necessary
gl_ES: Como Redirection utiliza a REST API - non cambiar a non ser que sexa necesario

en: How do I use this plugin?
gl_ES: Como utilizo este plugin?

en: How long to cache redirected 301 URLs (via "Expires" HTTP header)
gl_ES: Canto tempo se cachearán as URLs con redirección 301 (mediante a cabeceira HTTP «Expires»)

en: I need support!
gl_ES: Necesito axuda!

en: I'd like to support some more.
gl_ES: Gustaríame dar algo máis de apoio.

en: I'm a nice person and I have helped support the author of this plugin
gl_ES: Son unha boa persoa e apoiei ao autor deste plugin

en: IP Headers
gl_ES: Cabeceiras IP

en: IP Logging
gl_ES: Rexistro de IP

en: If that did not help then {{strong}}create an issue{{/strong}} or send it in an {{strong}}email{{/strong}}.
gl_ES: Se isto non axuda logo {{strong}}crea un informe de problemas{{/strong}} ou envíao nun {{strong}}correo electrónico{{/strong}}.

en: If that doesn't help, open your browser's error console and create a {{link}}new issue{{/link}} with the details.
gl_ES: Se iso non axuda, abre a consola de erros do teu navegador e crea un {{link}}aviso de problema novo{{/link}} cos detalles.

en: If the magic button doesn't work then you should read the error and see if you can fix it manually, otherwise follow the 'Need help' section below.
gl_ES: Se non funciona o botón máxico entón deberías ler o erro e ver se podes arranxalo manualmente, ou senón ir á sección «Necesito axuda» de abaixo.

en: If you are using WordPress 5.2 or newer then look at your {{link}}Site Health{{/link}} and resolve any issues.
gl_ES: Se estás usando WordPress 5.2 ou superior, mira na túa {{link}}saúde do sitio{{/link}} e resolve os problemas.

en: If you are using a caching system such as Cloudflare then please read this:
gl_ES: Se estás usando un sistema de caché como Cloudflare entón, por favor, le isto:

en: If you are using a page caching plugin or service (CloudFlare, OVH, etc) then you can also try clearing that cache.
gl_ES: Se estás usando un plugin ou servizo (CloudFlare, OVH, etc.) de caché de páxina entón tamén podes probar a baleirar a caché.

en: If you change the permalink in a post or page then Redirection can automatically create a redirect for you.
gl_ES: Se cambias o enlace permanente nunha entrada ou páxina, entón Redirection pode crear automaticamente unha redirección para ti.

en: If you do experience a problem then please consult your plugin documentation, or try contacting your host support. This is generally {{link}}not a problem caused by Redirection{{/link}}.
gl_ES: Se tes algún problema, por favor, consulta a documentación do teu plugin, ou intenta contactar co soporte do teu aloxamento. Isto normalmente {{{link}}non é un problema causado por Redirection{{/link}}.

en: If you do not complete the manual install you will be returned here.
gl_ES: Se non completas a instalación manual volverás aquí.

en: If you think Redirection is at fault then create an issue.
gl_ES: Se cres que é un fallo de Redirection entón envía un aviso de problema.

en: If you want to redirect everything please use a site relocation or alias from the Site page.
gl_ES: Se desexas redirixir todo, por favor, utiliza unha reubicación do sitio ou un alias desde a páxina do sitio.

en: If you want to report a bug please read the {{report}}Reporting Bugs{{/report}} guide.
gl_ES: Se queres informar dun erro, por favor le a guía {{report}}Informando de erros{{/report}}

en: If you want to submit information that you don't want in a public repository then send it directly via {{email}}email{{/email}} - include as much information as you can!
gl_ES: Se queres enviar información e non queres que se inclúa nun repositorio público, envíaa directamente por {{email}}correo electrónico{{/email}} - inclúe toda a información que poidas!

en: If you want to {{support}}ask for support{{/support}} please include these details:
gl_ES: Se queres {{support}}solicitar axuda{{/support}}por favor, inclúe estes detalles:

en: If your site needs special database permissions, or you would rather do it yourself, you can manually run the following SQL.
gl_ES: O teu sitio necesita permisos especiais para a base de datos. Tamén o podes facer ti mesmo executando o seguinte comando SQL.

en: Ignore & Pass Query
gl_ES: Ignorar e pasar a consulta

en: Ignore & pass parameters to the target
gl_ES: Ignorar e pasar parámetros ao destino

en: Ignore - as exact, but ignores any query parameters not in your source
gl_ES: Ignorar - como a coincidencia exacta, pero ignora calquera parámetro de consulta que non estea na túa orixe

en: Ignore Case
gl_ES: Ignorar maiúsculas/minúsculas

en: Ignore Query
gl_ES: Ignorar a consulta

en: Ignore Slash
gl_ES: Ignorar a barra oblicua

en: Ignore URL
gl_ES: Ignorar URL

en: Ignore all parameters
gl_ES: Ignorar todos os parámetros

en: Ignore all query parameters
gl_ES: Ignora todos os parámetros da consulta

en: Ignore and pass all query parameters
gl_ES: Ignora e pasa todos os parámetros de consulta

en: Ignore trailing slashes (i.e. {{code}}/exciting-post/{{/code}} will match {{code}}/exciting-post{{/code}})
gl_ES: Ignora barras invertidas (p.ej. {{code}}/entrada-alucinante/{{/code}} coincidirá con {{code}}/entrada-alucinante{{/code}})

en: Import
gl_ES: Importar

en: Import Existing Redirects
gl_ES: Importar redireccións existentes

en: Import a CSV, .htaccess, or JSON file.
gl_ES: Importa un arquivo CSV, .htaccess ou JSON.

en: Import from %s
gl_ES: Importar desde %s

en: Import to group
gl_ES: Importar a un grupo

en: Import/Export
gl_ES: Importar/exportar

en: Importing
gl_ES: Importando

en: Importing existing redirects from WordPress or other plugins is a good way to get started with Redirection. Check each set of redirects you wish to import.
gl_ES: Importar as redireccións existentes desde WordPress ou outros plugins é un bo modo de empezar con Redirection. Revisa cada conxunto de redireccións que desexes importar.

en: Include these details in your report along with a description of what you were doing and a screenshot.
gl_ES: Inclúe estes detalles no teu informe xunto cunha descrición do que estabas facendo e unha captura da pantalla.

en: Install Redirection tables
gl_ES: Instalar táboas de Redirection

en: Insufficient database permissions detected. Please give your database user appropriate permissions.
gl_ES: Detectados permisos insuficientes para a base de datos. Proporciónalle ao teu usuario da base de datos os permisos necesarios.

en: Keep a log of all redirects and 404 errors.
gl_ES: Garda un rexistro de todas as redireccions e erros 404.

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Last Access
gl_ES: Último acceso

en: Last Accessed
gl_ES: Último acceso

en: Last page
gl_ES: Última páxina

en: Leaving before the process has completed may cause problems.
gl_ES: Saír antes de que o proceso remate pode causar problemas.

en: Libraries
gl_ES: Bibliotecas

en: Loading, please wait...
gl_ES: Cargando, por favor espera...

en: Location
gl_ES: Ubicación

en: Log
gl_ES: Rexistro

en: Log "external" redirects - those not from Redirection. This can increase your log size and contains no user information.
gl_ES: Rexistra redireccións «externas» - as que non son de Redirection. Isto pode aumentar o tamaño do teu rexistro e non contén ningunha información dos usuarios.

en: Log deleted
gl_ES: Rexistro borrado

en: Log entries (%d max)
gl_ES: Entradas do rexistro (máximo %d)

en: Log out, clear your browser cache, and log in again - your browser has cached an old session.
gl_ES: Sae, baleira a caché do teu navegador e volve a acceder - o teu navegador gardou na caché unha sesión antigua.

en: Logged In
gl_ES: Conectado

en: Logged Out
gl_ES: Desconectado

en: Logging
gl_ES: Rexistro

en: Logs
gl_ES: Rexistros

en: Manage all your 301 redirects and monitor 404 errors
gl_ES: Xestiona todas as túas redireccions 301 e monitoriza os teus erros 404

en: Manual Install
gl_ES: Instalación manual

en: Manual Upgrade
gl_ES: Actualización manual

en: Match
gl_ES: Coincidencia

en: Match Type
gl_ES: Tipo de coincidencia

en: Match against this browser referrer text
gl_ES: Comparar contra o texto de referencia deste navegador

en: Match against this browser user agent
gl_ES: Comparar contra o axente de usuario deste navegador

en: Matched Target
gl_ES: Obxectivo coincidente

en: Method
gl_ES: Método

en: Mobile
gl_ES: Móbil

en: Modified Posts
gl_ES: Entradas modificadas

en: Module
gl_ES: Módulo

en: Monitor changes to %(type)s
gl_ES: Monitorizar cambios de %(type)s

en: Monitor permalink changes in WordPress posts and pages
gl_ES: Supervisar os cambios dos enlaces permanentes nas entradas e páxinas de WordPress

en: More powerful URL matching, including {{regular}}regular expressions{{/regular}}, and {{other}}other conditions{{/other}}
gl_ES: Coincidencia de URLs máis potente, incluídas as {{regular}}expresións regulares{{/regular}} e {{other}} outras condicións{{{/other}}.

en: Name
gl_ES: Nome

en: Need help?
gl_ES: Necesitas axuda?

en: Need to search and replace?
gl_ES: Necesitas buscar e substituír?

en: Never accessed
gl_ES: Nunca se accedeu

en: Never cache
gl_ES: Non cachear nunca

en: Newsletter
gl_ES: Boletín

en: Next page
gl_ES: Páxina seguinte

en: Nginx redirects
gl_ES: Redireccións Nginx

en: Nginx rewrite rules
gl_ES: Regras do rewrite de Nginx

en: No IP logging
gl_ES: Sen rexistro de IP

en: No aliases
gl_ES: Sen alias

en: No details are known for this address.
gl_ES: Non se coñece ningún detalle para esta dirección.

en: No grouping
gl_ES: Sen agrupar

en: No headers
gl_ES: Sen cabeceiras

en: No logs
gl_ES: No hai rexistros

en: No results
gl_ES: No hai resultados

en: No valid groups, so you will not be able to create any redirects
gl_ES: Non hai grupos válidos, así que non poderás crear redireccións

en: No! Don't delete the plugin
gl_ES: Non! Non borrar o plugin

en: Not accessed in last month
gl_ES: No foi accedido no último mes

en: Not accessed in last year
gl_ES: No foi accedido no último ano

en: Not using Redirection
gl_ES: Non uso Redirection

en: Note it is your responsibility to pass HTTP headers to PHP. Please contact your hosting provider for support about this.
gl_ES: Date conta de que é a túa responsabilidade pasar as cabeceiras HTTP a PHP. Por favor, contacta co teu provedor de aloxamento para obter soporte sobre isto.

en: Note that some HTTP headers are set by your server and cannot be changed.
gl_ES: Ten en conta que o teu servidor establece algunhas cabeceiras HTTP que non se poden cambiar.

en: Note that you will need to set the Apache module path in your Redirection options.
gl_ES: Ten en conta que necesitarás establecer a ruta do módulo de Apache nas túas opcións de Redirection.

en: OK
gl_ES: Aceptar

en: Once deleted your redirections will stop working. If they appear to continue working then please clear your browser cache.
gl_ES: Unha vez borres as túas redireccións deixarán de funcionar. Se parece que seguen funcionando entón, por favor, baleira a caché do teu navegador.

en: Only the 404 page type is currently supported.
gl_ES: De momento só é compatible co tipo 404 de páxina de erro.

en: Operating System
gl_ES: Sistema operativo

en: Options
gl_ES: Opcións

en: Options on this page can cause problems if used incorrectly. You can {{link}}temporarily disable them{{/link}} to make changes.
gl_ES: As opcións nesta páxina poden causar problemas se se usan incorrectamente. Podes {{link}}desactivalas temporalmente{{/link}} para realizar cambios.

en: Other
gl_ES: Outros

en: Page Type
gl_ES: Tipo de páxina

en: Pass - as ignore, but also copies the query parameters to the target
gl_ES: Pasar - como ignorar, peo tamén copia os parámetros de consulta ao destino

en: Pass-through
gl_ES: Pasar a través

en: Plain
gl_ES: Plano

en: Please check the {{link}}support site{{/link}} before proceeding further.
gl_ES: Por favor, bota un vistazo ao {{link}}sitio de soporte{{/link}} antes de seguir adiante.

en: Please clear your browser cache and reload this page.
gl_ES: Por favor, baleira a caché do teu navegador e recarga esta páxina

en: Please complete your <a href="%s">Redirection setup</a> to activate the plugin.
gl_ES: Por favor, completa a túa <a href="%s">configuración de Redirection</a> para activar o plugin.

en: Please do not try and redirect all your 404s - this is not a good thing to do.
gl_ES: Por favor, non intentes redirixir todos os teus 404s - non é unha boa idea.

en: Please enable JavaScript
gl_ES: Por favor, activa JavaScript

en: Please make a backup of your Redirection data: {{download}}downloading a backup{{/download}}. If you experience any issues you can import this back into Redirection.
gl_ES: Por favor, fai unha copia de seguridade dos teus datos de Redirection: {{download}}descargando unha copia de seguridade{{/download}}. Se experimentas algún problema podes importalo de volta a Redirection.

en: Please note that Redirection requires the WordPress REST API to be enabled. If you have disabled this then you won't be able to use Redirection
gl_ES: Ten en conta que Redirection require que a API REST de WordPress estea activada. Se a desactivaches non poderás usar Redirection

en: Please note that any support is provide on as-time-is-available basis and is not guaranteed. I do not provide paid support.
gl_ES: Por favor, date conta de que todo soporte se ofrece sobre a base do tempo dispoñible e non está garantido. Non ofrezo soporte de pago.

en: Please remain on this page until complete.
gl_ES: Por favor, permanece nesta páxina ata que se complete.

en: Please review your data and try again.
gl_ES: Por favor, revisa os teus datos e téntao de novo.

en: Please see the <a href="https://redirection.me/support/problems/">list of common problems</a>.
gl_ES: Por favor, consulta a <a href="https://redirection.me/support/problems/">lista de problemas habituais</a>.

en: Please upgrade your database
gl_ES: Por favor, actualiza a túa base de datos

en: Please wait, importing.
gl_ES: Por favor, espera, importando.

en: Plugin Debug
gl_ES: Depuración do plugin

en: Plugin Importers
gl_ES: Importadores de plugins

en: Plugin Status
gl_ES: Estado do plugin

en: Plugin Support
gl_ES: Soporte do plugin

en: Position
gl_ES: Posición

en: Possible cause
gl_ES: Posible causa

en: Post monitor group
gl_ES: Grupo de monitorización de entradas

en: Post monitor group is invalid
gl_ES: O grupo de monitorización de entradas non é válido

en: Post monitor group is valid
gl_ES: O grupo de monitorización de entradas é válido

en: Powered by {{link}}redirect.li{{/link}}
gl_ES: Funciona grazas a {{link}}redirect.li{{/link}}

en: Pre-defined
gl_ES: Predefinido

en: Preferred domain
gl_ES: Dominio preferido

en: Prev page
gl_ES: Páxina anterior

en: Problem
gl_ES: Problema

en: Progress: %(complete)d$
gl_ES: Progreso: %(completo)d$

en: Query Parameters
gl_ES: Parámetros de consulta

en: RSS Token
gl_ES: Token RSS

en: Raw REST API
gl_ES: API REST en bruto

en: Read this REST API guide for more information.
gl_ES: Le esta guía da REST API para máis información.

en: Redirect
gl_ES: Redirixir

en: Redirect All
gl_ES: Redirixir todo

en: Redirect By
gl_ES: Redirección mediante

en: Redirect Cache
gl_ES: Redireccionar caché

en: Redirect Logs
gl_ES: Rexistros de redireccións

en: Redirect Source
gl_ES: Orixe da redirección

en: Redirect Tester
gl_ES: Probar redireccións

en: Redirect to URL
gl_ES: Redirixir á URL

en: Redirect to random post
gl_ES: Redirixir a unha entrada aleatoria

en: Redirection Support
gl_ES: Soporte de Redirection

en: Redirection communicates with WordPress through the WordPress REST API. This is a standard part of WordPress, and you will experience problems if you cannot use it.
gl_ES: Redirection comunícase con WordPress a través da REST API de WordPress. Este é un compoñente estándar de WordPress e terás problemas se non podes usala.

en: Redirection database needs upgrading
gl_ES: A base de datos de Redirection necesita actualizarse

en: Redirection is designed to be used on sites with a few redirects to sites with thousands of redirects.
gl_ES: Redirection está deseñado para utilizarse desde sitios cunhas poucas redireccións a sitios con miles de redireccións.

en: Redirection is free to use - life is wonderful and lovely! It has required a great deal of time and effort to develop and you can help support this development by {{strong}}making a small donation{{/strong}}.
gl_ES: Redirection pódese usar gratis - a vida é marabillosa e encantadora! Requiriu unha gran cantidade de tempo e esforzo desenvolvelo e, se che foi útil, podes axudar a este desenvolvemento {{strong}}facendo unha pequena doazón{{/strong}}.

en: Redirection is not working. Try clearing your browser cache and reloading this page.
gl_ES: A redirección non está funcionando. Trata de baleirar a caché do teu navegador e recarga esta páxina.

en: Redirection requires WordPress v%1$1s, you are using v%2$2s - please update your WordPress
gl_ES: Redirection require WordPress v%1$1s, estás  usando v%2$2s - por favor, actualiza o teu WordPress

en: Redirection saved
gl_ES: Redirección gardada

en: Redirection stores data in your database and sometimes this needs upgrading. Your database is at version {{strong}}%(current)s{{/strong}} and the latest is {{strong}}%(latest)s{{/strong}}.
gl_ES: Redirection almacena os datos na túa base de datos e a veces é necesario actualizala. A túa base de datos está na versión {{strong}}%(current)s{{/strong}} e a última é {{strong}}%(latest)s{{/strong}}.

en: Redirection stores no user identifiable information other than what is configured above. It is your responsibility to ensure your site meets any applicable {{link}}privacy requirements{{/link}}.
gl_ES: Redirection non almacena información que identifique aos usuarios, máis ala da que estea configurada arriba. É a túa responsabilidade comprobar que o teu sitio cumpre con calquera {{link}}requisito de privacidade{{/link}} aplicable.

en: Redirection uses the {{link}}WordPress REST API{{/link}} to communicate with WordPress. This is enabled and working by default. Sometimes the REST API is blocked by:
gl_ES: Redirection utiliza a {{link}}WordPress REST API{{/link}} para comunicarse con WordPress. Isto está activado e funciona de forma predeterminada. A veces a API REST está bloqueada por:

en: Redirection's database needs to be updated - <a href="%1$1s">click to update</a>.
gl_ES: Hai que actualizar a base de datos de Redirection - <a href="%1$1s">fai clic para actualizar</a>.

en: Redirections
gl_ES: Redireccións

en: Redirects
gl_ES: Redireccións

en: Redirects added to an Apache group can be saved to an {{code}}.htaccess{{/code}} file by adding the full path here. For reference, your WordPress is installed to {{code}}%(installed)s{{/code}}.
gl_ES: As redireccións engadidas a un grupo de Apache pódense gardar nun ficheiro {{code}}.htaccess{{/code}} engadindo aquí a ruta completa. Para a túa referencia, a túa instalación de WordPress está en {{code}}%(installed)s{{/code}}.

en: Redirects with invalid groups detected
gl_ES: Detectadas redireccions con grupos non válidos

en: Referrer
gl_ES: Referente

en: Regex
gl_ES: Expresión regular

en: Regular Expression
gl_ES: Expresión regular

en: Relative REST API
gl_ES: API REST relativa

en: Reload the page - your current session is old.
gl_ES: Recarga a páxina - a túa sesión actual é antigua.

en: Relocate Site
gl_ES: Reubicar o sitio

en: Relocate to domain
gl_ES: Reubicar a dominio

en: Remember to enable the "regex" option if this is a regular expression.
gl_ES: Recorda activar a opción «regex» se se trata dunha expresión regular.

en: Remove www from domain - {{code}}%(siteWWW)s{{/code}} ⇒ {{code}}%(site)s{{/code}}
gl_ES: Eliminar www do dominio - {{code}}%(siteWWW)s{{/code}} &rArr; {{code}}%(site)s{{/code}}

en: Request Headers
gl_ES: Cabeceiras da solicitude

en: Reset hits
gl_ES: Restablecer acertos

en: Role
gl_ES: Perfil

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save changes to this group
gl_ES: Gardar os cambios deste grupo

en: Saving...
gl_ES: Gardando...

en: Search
gl_ES: Procurar

en: Search IP
gl_ES: Buscar IP

en: Search URL
gl_ES: Buscar URL

en: Search domain
gl_ES: Buscar dominio

en: Search referrer
gl_ES: Buscar referente

en: Search target URL
gl_ES: Buscar URL de destino

en: Search title
gl_ES: Buscar título

en: Search user agent
gl_ES: Buscar axente de usuario

en: Select All
gl_ES: Elixir todos

en: Selecting this option will delete all redirections, all logs, and any options associated with the Redirection plugin.  Make sure this is what you want to do.
gl_ES: Seleccionando esta opción borrarás todas as redireccións, todos os rexistros e calquera opción asociada co plugin Redirection. Asegúrate de que isto é o que desexas facer.

en: Server
gl_ES: Servidor

en: Setting up Redirection
gl_ES: Configurando Redirection

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Settings saved
gl_ES: Axustes gardados

en: Show All
gl_ES: Mostrar todo

en: Show Full
gl_ES: Mostrar completo

en: Show Problems
gl_ES: Mostrar problemas

en: Show advanced options
gl_ES: Mostrar opcións avanzadas

en: Show debug
gl_ES: Ensinar depuración

en: Sign up for the tiny Redirection newsletter - a low volume newsletter about new features and changes to the plugin. Ideal if you want to test beta changes before release.
gl_ES: Rexístrate no pequeno boletín de Redirection - un boletín con poucos envíos sobre as novas funcionalidades e cambios no plugin. Ideal se queres probar os cambios da versión beta antes do seu lanzamento.

en: Site
gl_ES: Sitio

en: Site Aliases
gl_ES: Alias ​​do sitio

en: Site and home URL are inconsistent. Please correct from your Settings > General page: %1$1s is not %2$2s
gl_ES: A URL do sitio e a de inicio non son consistentes. Por favor, corríxeo na túa páxina de Axustes > Xerais: %1$1s non é %2$2s

en: Site and home are consistent
gl_ES: A portada e o sitio son consistentes

en: Site and home protocol
gl_ES: Protocolo do sitio e da portada

en: Site headers are added across your site, including redirects. Redirect headers are only added to redirects.
gl_ES: As cabeceiras do sitio engádense a todo o sitio, incluíndo as redireccións. As cabeceiras de redirección só se engaden ás redireccións.

en: Skip this stage
gl_ES: Saltar esta etapa

en: Some features you may find useful are
gl_ES: Algunhas das características que podes encontrar útiles son

en: Some other plugin that blocks the REST API
gl_ES: Algún outro plugin que bloquea a API REST

en: Some servers may be configured to serve file resources directly, preventing a redirect occurring.
gl_ES: Algúns servidores poden configurarse para servir recursos de arquivos directamente, evitando que se produza unha redirección.

en: Something else other than Redirection is redirecting this URL.
gl_ES: Algo que non é Redirection está redirigiendo esta URL.

en: Something went wrong obtaining this information
gl_ES: Algo foi mal obtendo esta información

en: Something went wrong when installing Redirection.
gl_ES: Algo saíu mal durante a instalación de Redirection.

en: Something went wrong when upgrading Redirection.
gl_ES: Algo saíu mal durante a actualización de Redirection.

en: Something went wrong 🙁
gl_ES: Algo foi mal 🙁

en: Sometimes your browser can cache a URL, making it hard to know if it's working as expected. Use this to check a URL to see how it is really redirecting.
gl_ES: A veces, o teu navegador pode almacenar en caché unha URL, o que dificulta saber se está funcionando como se esperaba. Usa isto para verificar unha URL para ver como está redirixindo realmente.

en: Sorry, something went wrong loading the data - please try again
gl_ES: Síntoo, pero algo foi mal ao cargar os datos - por favor, inténtao de novo

en: Source
gl_ES: Fonte

en: Source URL
gl_ES: URL de orixe

en: Standard Display
gl_ES: Vista estándar

en: Start Setup
gl_ES: Iniciar configuración

en: Status
gl_ES: Estado

en: Stop upgrade
gl_ES: Parar actualización

en: Store IP information for redirects and 404 errors.
gl_ES: Almacena información IP para redireccions e erros 404.

en: Storing logs for redirects and 404s will allow you to see what is happening on your site. This will increase your database storage requirements.
gl_ES: Almacenar rexistros de redireccións e 404s permitirache ver o que está pasando no teu sitio. Isto aumentará os requisitos de almacenamento da base de datos.

en: Storing the IP address allows you to perform additional log actions. Note that you will need to adhere to local laws regarding the collection of data (for example GDPR).
gl_ES: O almacenamiento da dirección IP permíteche realizar accións de rexistro adicionais. Ten en conta que terás que cumprir coas leis locais relativas á recompilación de datos (por exemplo, RXPD).

en: Summary
gl_ES: Resumo

en: Support
gl_ES: Soporte

en: Support 💰
gl_ES: Apoiar 💰

en: Switch to this API
gl_ES: Cambiar a esta API

en: Table "%s" is missing
gl_ES: A táboa «%s» non existe

en: Take a look at the {{link}}plugin status{{/link}}. It may be able to identify and "magic fix" the problem.
gl_ES: Bota un vistazo ao {{link}}estado do plugin{{/link}}. Podería ser capaz de identificar e resolver «maxicamente» o problema.

en: Target
gl_ES: Destino

en: Target URL
gl_ES: URL de destino

en: Target URL when matched (empty to ignore)
gl_ES: URL de destino cando coinciden (baleiro para ignorar)

en: Target URL when not matched (empty to ignore)
gl_ES: URL de destino cando non coinciden (baleiro para ignorar)

en: Testing - %s$
gl_ES: Comprobando - %s$

en: Thank you for installing and using Redirection v%(version)s. This plugin will allow you to manage 301 redirections, keep track of 404 errors, and improve your site, with no knowledge of Apache or Nginx needed.
gl_ES: Grazas por instalar e usar Redirection v%(version)s. Este plugin permitirache xestionar redireccións 301, realizar un seguimento dos erros 404 e mellorar o teu sitio, sen necesidade de ter coñecementos de Apache ou Nginx.

en: Thanks for subscribing! {{a}}Click here{{/a}} if you need to return to your subscription.
gl_ES: Grazas por subscribirte! {{a}}Fai clic aquí{{/a}} se necesitas volver á túa subscrición.

en: That's all there is to it - you are now redirecting! Note that the above is just an example.
gl_ES: Iso é todo - agora estás redirixindo! Ten en conta que o de arriba é só un exemplo.

en: The companion plugin Search Regex allows you to search and replace data on your site. It also supports Redirection, and is handy if you want to bulk update a lot of redirects.
gl_ES: O plugin de acompañamento Search Regex permíteche buscar e substituír datos no teu sitio. Tamén é compatible con Redirection, e é útil se queres actualizar por lotes montóns de redireccións.

en: The following plugins have been detected.
gl_ES: Detectáronse os seguintes plugins.

en: The following redirect plugins were detected on your site and can be imported from.
gl_ES: Detectáronse os seguintes plugins de redirección no teu sitio e pódese importar desde eles.

en: The following tables are missing:
gl_ES: Faltan as seguintes táboas:

en: The relative URL you want to redirect from
gl_ES: A URL relativa desde a que queres redirixir

en: The source URL should probably start with a {{code}}/{{/code}}
gl_ES: A URL de orixe probablemente debería comezar cun {{code}}/{{/code}}.

en: The target URL you want to redirect, or auto-complete on post name or permalink.
gl_ES: A URL de destino que queres redirixir ou autocompletar automaticamente no nome da publicación ou no enlace permanente.

en: There are some problems connecting to your REST API. It is not necessary to fix these problems and the plugin is able to work.
gl_ES: Hai algúns problemas para conectarse á túa REST API. Non é necesario solucionar estes problemas e o plugin pode funcionar.

en: There was a problem making a request to your site. This could indicate you provided data that did not match requirements, or that the plugin sent a bad request.
gl_ES: Houbo un problema ao facer unha petición do teu sitio. Isto podería indicar que facilitaches datos que non coinciden cos requisitos, o que o plugin enviou unha mala solicitude.

en: These are some options you may want to enable now. They can be changed at any time.
gl_ES: Estas son algunhas das opcións que podes activar agora. Pódense cambiar en calquera momento.

en: This could be a security plugin, or your server is out of memory or has an external error. Please check your server error log
gl_ES: Isto podería ser un plugin de seguridade, que o teu servidor está sen memoria ou que exista un erro externo. Por favor, comproba o rexistro de erros do teu servidor

en: This information is provided for debugging purposes. Be careful making any changes.
gl_ES: Esta información proporciónase con propósitos de depuración. Ten coidado ao facer cambios.

en: This is an IP from a private network. This means it is located inside a home or business network and no more information can be displayed.
gl_ES: Esta é unha IP dunha rede privada. Isto significa que se encontra dentro dunha casa ou rede de empresa e non se pode mostrar máis información.

en: This is usually fixed by doing one of the following:
gl_ES: Normalmente, esto corríxese facendo algo do seguinte:

en: This may be caused by another plugin - look at your browser's error console for more details.
gl_ES: Isto podería estar provocado por outro plugin - revisa a consola de erros do teu navegador para máis detalles.

en: This will be converted to a server redirect for the domain {{code}}%(server)s{{/code}}.
gl_ES: Isto converterase nunha redirección de servidor para o dominio {{code}}%(server)s{{{/code}}}.

en: Timezone
gl_ES: Zona horaria

en: Title
gl_ES: Título

en: To prevent a greedy regular expression you can use {{code}}^{{/code}} to anchor it to the start of the URL. For example: {{code}}%(example)s{{/code}}
gl_ES: Para evitar unha expresión regular ambiciosa, podes utilizar un {{code}}^{{/code}} para anclala ao inicio da URL. Por exemplo: {{code}}%(exemplo)s{{/code}}.

en: Total redirects imported:
gl_ES: Total de redireccións importadas:

en: Track redirect hits and date of last access. Contains no user information.
gl_ES: Seguemento das visitas a redireccións e data do último acceso. Non contén ningunha información dos usuarios.

en: Trash
gl_ES: Papeleira

en: Try again
gl_ES: Intentalo de novo

en: Two months
gl_ES: Dous meses

en: URL Monitor
gl_ES: Supervisar URL

en: URL Monitor Changes
gl_ES: Monitorizar o cambio de URL

en: URL and HTTP header
gl_ES: URL e cabeceira HTTP

en: URL and IP
gl_ES: URL e IP

en: URL and WordPress page type
gl_ES: URL e tipo de páxina de WordPress

en: URL and cookie
gl_ES: URL e cookie

en: URL and custom filter
gl_ES: URL e filtro personalizado

en: URL and language
gl_ES: URL e idioma

en: URL and login status
gl_ES: Estado da URL e conexión

en: URL and referrer
gl_ES: URL e referente

en: URL and role/capability
gl_ES: URL e perfil/capacidade

en: URL and server
gl_ES: URL e servidor

en: URL and user agent
gl_ES: URL e axente de usuario

en: URL is being redirected with Redirection
gl_ES: A URL está sendo redirixida por Redirection

en: URL is not being redirected with Redirection
gl_ES: A URL non está sendo redirixida por Redirection

en: URL match
gl_ES: Coincidencia de URL

en: URL only
gl_ES: Só URL

en: URL options
gl_ES: Opcións da URL

en: URL options / Regex
gl_ES: Opcións de URL / Regex

en: Unable to load Redirection
gl_ES: No foi posible cargar Redirection

en: Unable to load Redirection ☹️
gl_ES: Non se pode cargar Redirection ☹️

en: Unable to load details
gl_ES: Non se puideron cargar os detalles

en: Unable to make request due to browser security. This is typically because your WordPress and Site URL settings are inconsistent, or the request was blocked by your site CORS policy.
gl_ES: Non se pode realizar a solicitude debido á seguridade do navegador. Isto soe ocurrir porque os axustes de WordPress e da URL do sitio son inconsistentes ou a política de intercambio de recursos de orixe cruzado («CORS») do teu sitio bloqueou a solicitude.

en: Unable to save .htaccess file
gl_ES: Non foi posible gardar o arquivo .htaccess

en: Unavailable
gl_ES: Non dispoñible

en: Unknown Useragent
gl_ES: Axente de usuario descoñecido

en: Unmatched Target
gl_ES: Obxectivo non coincidente

en: Update
gl_ES: Actualizar

en: Upgrade Database
gl_ES: Actualizar base de datos

en: Upgrade Required
gl_ES: Actualización necesaria

en: Upgrading Redirection
gl_ES: Actualizando Redirection

en: Upload
gl_ES: Subir

en: Use groups to organise your redirects. Groups are assigned to a module, which affects how the redirects in that group work. If you are unsure then stick to the WordPress module.
gl_ES: Utiliza grupos para organizar as túas redireccións. Os grupos asígnanse a un módulo, o cal afecta a como se realizan as redireccións nese grupo. Se non estás seguro, entón utiliza o módulo WordPress.

en: Used to auto-generate a URL if no URL is given. Use the special tags {{code}}$dec${{/code}} or {{code}}$hex${{/code}} to insert a unique ID instead
gl_ES: Úsase para xerar automaticamente unha URL se non se ofrece unha URL. Utiliza as etiquetas especiais {{code}}$dec${{/code}} ou {{code}}$hex${{/code}} para insertar un ID único no seu lugar

en: User Agent
gl_ES: Axente de usuario HTTP

en: Useragent
gl_ES: Axente de usuario

en: Useragent Error
gl_ES: Erro de axente de usuario

en: Using Redirection
gl_ES: Usando a redirección

en: Valid groups
gl_ES: Grupos válidos

en: Valid groups detected
gl_ES: Detectados grupos válidos

en: Valid redirect group
gl_ES: Grupo de redirección válido

en: Value
gl_ES: Valor

en: Values
gl_ES: Valores

en: View
gl_ES: Ver

en: View Data
gl_ES: Ver datos

en: View Redirect
gl_ES: Ver redirección

en: View Redirects
gl_ES: Ver redireccións

en: View notice
gl_ES: Ver aviso

en: Want to keep up to date with changes to Redirection?
gl_ES: ¿Queres estar ao día dos cambios en Redirection?

en: Want to redirect the entire site? Enter a domain to redirect everything, except WordPress login and admin. Enabling this option will disable any site aliases or canonical settings.
gl_ES: Queres redirixir todo o sitio? Introduce un dominio para redirixir todo, excepto o acceso a WordPress e á administración. Ao activar esta opción desactivarase calquera alias de sitio ou axustes canónicos.

en: Welcome to Redirection 🚀🎉
gl_ES: Benvido a Redirection 🚀🎉

en: What do I do next?
gl_ES: Que fago a continuación?

en: What's next?
gl_ES: Cales son as novidades?

en: When matched
gl_ES: Cando coincide

en: When ready please press the button to continue.
gl_ES: Cando estés listo, pulsa o botón para continuar.

en: WordPress REST API
gl_ES: REST API de WordPress

en: WordPress automatically creates redirects when you change a post URL. Importing these into Redirection will allow you to manage and monitor them.
gl_ES: WordPress crea automaticamente redireccións cando cambias a URL dunha entrada. Importalas en Redirection permitirache xestionalas e supervisalas.

en: WordPress did not return a response. This could mean an error occurred or that the request was blocked. Please check your server error_log.
gl_ES: WordPress non devolveu unha resposta. Isto podería significar que ocorreu un erro ou que a petición se bloqueou. Por favor, revisa o error_log do teu servidor.

en: WordPress filter name
gl_ES: Nome do filtro WordPress

en: WordPress permalink structures do not work in normal URLs. Please use a regular expression.
gl_ES: As estruturas de enlaces permanentes de WordPress non funcionan en URLs normais. Por favor, utiliza unha expresión regular.

en: WordPress redirects
gl_ES: WordPress redirecciona

en: WordPress returned an unexpected message. This could be a PHP error from another plugin, or data inserted by your theme.
gl_ES: WordPress devolveu unha mensaxe inesperada. Isto podería ser un erro PHP doutro plugin ou datos insertados polo teu tema.

en: Working but some issues
gl_ES: Funciona pero con algúns problemas

en: Working!
gl_ES: Traballando!

en: Yes! Delete the plugin
gl_ES: Si! Borra o plugin

en: You are using an old or cached session
gl_ES: Estás a utilizar unha sesión antiga ou en caché

en: You can find full documentation about using Redirection on the <a href="%s" target="_blank">redirection.me</a> support site.
gl_ES: Podes encontrar a documentación completa sobre o uso de Redirection no sitio de soporte <a href="%s" target="_blank">redirection.me</a>.

en: You get useful software and I get to carry on making it better.
gl_ES: Tes un software útil e eu seguirei facéndoo mellor.

en: You have different URLs configured on your WordPress Settings > General page, which is usually an indication of a misconfiguration, and it can cause problems with the REST API. Please review your settings.
gl_ES: Tes diferentes URLs configuradas na túa páxina Axustes de WordPress > Xeral, o que normalmente é unha indicación dunha mala configuración e pode causar problemas coa API REST. Por favor, revisa os teus axustes.

en: You should update your site URL to match your canonical settings: {{code}}%(current)s{{/code}} ⇒ {{code}}%(site)s{{/code}}
gl_ES: Deberías actualizar a URL do teu sitio para que coincida cos teus axustes canónicos: {{code}}%(current)s{{/code}} &rArr; {{code}}%(site)s{{/code}}

en: You will need at least one working REST API to continue.
gl_ES: Necesitarás polo menos unha API REST funcionando para continuar.

en: You will need to configure your system (DNS and server) to pass requests for these domains to this WordPress install.
gl_ES: Necesitarás configurar o teu sistema (DNS e servidor) para pasar solicitudes destes dominios a esta instalación de WordPress.

en: You've supported this plugin - thank you!
gl_ES: Xa apoiaches a este plugin - ¡grazas!

en: Your REST API is being redirected. Please remove the redirection for the API.
gl_ES: A túa API REST está a ser redirixida. Por favor, elimina a redirección da API.

en: Your REST API is not working and the plugin will not be able to continue until this is fixed.
gl_ES: A túa REST API non funciona e o plugin no poderá continuar ata que isto se arranxe.

en: Your REST API is probably being blocked by a security plugin. Please disable this, or configure it to allow REST API requests.
gl_ES: É probable que a túa REST API estea sendo bloqueada por un plugin de seguridade. Por favor, desactívao ou configúrao para permitir solicitudes da REST API.

en: Your REST API is returning a 404 page. This is almost certainly an external plugin or server configuration issue.
gl_ES: A túa API REST está a devolver unha páxina 404. Esto é debido, case seguro, a un plugin externo ou un problema na configuración do servidor.

en: Your URL appears to contain a domain inside the path: {{code}}%(relative)s{{/code}}. Did you mean to use {{code}}%(absolute)s{{/code}} instead?
gl_ES: A túa URL parece que contén un dominio dentro da ruta: {{code}}%(relative)s{{/code}}. Querías usar {{code}}%(absolute)s{{/code}} no seu lugar?

en: Your URL is cached and the cache may need to be cleared.
gl_ES: A túa URL está na caché e pode que teñas que baleirar a caché.

en: Your WordPress REST API has been disabled. You will need to enable it to continue.
gl_ES: A API REST do teu WordPress foi desactivada. Terás que activala para continuar.

en: Your admin pages are being cached. Clear this cache and try again. There may be multiple caches involved.
gl_ES: As túas páxinas de administración están sendo cacheadas. Baleira esta caché e téntao de novo. Pode haber varias cachés implicadas.

en: Your database does not need updating to %s.
gl_ES: A Tua base de datos non necesita actualizarse a %s.

en: Your email address:
gl_ES: A túa dirección de correo electrónico:

en: Your server configuration is blocking access to the REST API. You will need to fix this.
gl_ES: A configuración do teu servidor está a bloquear o acceso á API REST. Terás que arranxar isto.

en: Your server has rejected the request for being too big. You will need to reconfigure it to continue.
gl_ES: O teu servidor rexeitou a petición por ser demasiado grande. Necesitarás volver a configurala para continuar.

en: Your source is the same as a target and this will create a loop. Leave a target blank if you do not want to take action.
gl_ES: A túa orixe é a mesma que o destino, e isto creará un bucle. Deixa o destino en branco se non queres tomar medidas.

en: Your target URL contains the invalid character {{code}}%(invalid)s{{/code}}
gl_ES: A túa dirección de destino contén o carácter non válido {{code}}%(invalid)s{{/code}}

en: Your target URL should be an absolute URL like {{code}}https://domain.com/%(url)s{{/code}} or start with a slash {{code}}/%(url)s{{/code}}.
gl_ES: A túa URL de destino debería ser unha URL absoluta como {{code}}https://domain.com/%(url)s{{/code}} ou comezar cunha barra inclinada {{code}}/%(url)s{{/code}}.

en: clearing your cache.
gl_ES: baleirando a túa caché.

en: of %(page)s
gl_ES: de %(páxina)s

en: with HTTP code
gl_ES: con código HTTP

en: {{code}}%(status)d{{/code}} to {{code}}%(target)s{{/code}}
gl_ES: {{code}}%(status)d{{/code}} a {{code}}%(target)s{{/code}}

en: {{code}}%(status)d{{/code}} to {{code}}%(url)s{{/code}}
gl_ES: {{code}}%(status)d{{/code}} a {{code}}%(url)s{{/code}}

en: {{link}}Caching software{{/link}}, in particular Cloudflare, can cache the wrong thing. Try clearing all your caches.
gl_ES: {{link}}Un software de caché{{/link}}, en particular Cloudflare, podería cachear o que non debería. Proba a borrar todas as túas cachés.

en: {{link}}Import{{/link}} from .htaccess, CSV, and a variety of other plugins
gl_ES: {{link}}Importar{{/link}} desde .htaccess, CSV e unha grande variedade doutros plugins

en: {{link}}Monitor 404 errors{{/link}}, get detailed information about the visitor, and fix any problems
gl_ES: {{link}}Supervisar erros 404{{{/link}}, obter información detallada sobre o visitante e solucionar calquera problema

en: {{link}}Please temporarily disable other plugins!{{/link}} This fixes so many problems.
gl_ES: {{link}}Por favor, desactiva temporalmente outros plugins!{{/link}} Isto arranxa moitos problemas.

en: {{link}}Read more about this.{{/link}}
gl_ES: {{link}}Ler máis sobre esto.{{/link}}

en: {{strong}}CSV file format{{/strong}}: {{code}}source URL, target URL{{/code}} - and can be optionally followed with {{code}}regex, http code{{/code}} ({{code}}regex{{/code}} - 0 for no, 1 for yes).
gl_ES: {{strong}}Formato de arquivo CSV{{/strong}}: {{code}}URL de orixe, URL de destino{{/code}} - e pode engadirse opcionalmente {{code}}regex, http code{{/code}} ({{code}}regex{{/code}} - 0 para non, 1 para si).

en: {{strong}}Warning{{/strong}}: ensure your HTTPS is working before forcing a redirect.
gl_ES: {{strong}}Advertencia{{/strong}}: asegúrate de que o teu HTTPS está funcionando antes de forzar unha redirección.

en: ⚡️ Magic fix ⚡️
gl_ES: ⚡️ Arranxo máxico ⚡️
